Witamy serdecznie na stronie SP im. Jana Pawła II w Olszynach

czwartek, 14 grudnia 2017 r. - 348 dzień roku

ADRES: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, 33-164 Olszyny, Olszyny 62, woj. małopolskie; KONTAKT: tel. (14) 65 32 654, e-mail: zsolszyny@onet.eu

.: MENU I :.

Pobierz :. Programy

Ułamkowiec

Ułamkowiec jest programem pozwalającym przeprowadzać cztery podstawowe działania na ułamkach zwykłych. Polecam ! ! !

Zapraszam również na stronę autora tego programu - Piotra Chodzińskiego (zamieszczone są tam inne ciekawe programiki jego autorstwa).

2+2 matematyka dla dzieci

2+2 matematyka dla dzieci to program wspomagający naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porówynywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. 2+2 może być wykorzystywany do zajęć indywidualnych jak i nauki w szkole. Ciekawe ćwiczenia, intuicyjna obsługa, wspaniała muzyka, atrakcyjna grafika oraz sympatyczna narracja sprawiają, że dziecko samo chętnie wraca do nauki matematyki.

Przelicznik jednostek 0.9

Przelicznik jednostek to bezpłatny program do zamiany jednostek: długości, masy, energii, powierzchni, ciśnienia, czasu, prędkości, mocy, objętości, komputerowych. Często odrabiając zadania z matematyki czy z fizyki potrzebujemy szybko i łatwo zamienić różne jednostki. Wielu osobom spore problemy sprawia przeliczanie anglosaskich jednostek miar takich jak cale czy jardy na nasze centymetry i metry. Dzięki temu programowi nie będzie z tym problemu.

Niestety program jest jeszcze w fazie rozwoju i może zdarzyć się, że niektóre wyniki nie będą podawane w formie dziesiętnej a wykładniczej (np. 2E-5), co w przypadku zadań z fizyki nie stanowi większego problemu (w podanym przykładzie będzie to 2*10-5).

Karta rowerowa 1.0.0.7 pl

Zdajesz egzamin na kartę rowerową? Prowadzisz zajęcia "Wychowania komunikacyjnego"? Teraz masz doskonałą okazję korzystać (za darmo!) z programu przygotowującego do egzaminu na kartę rowerową. "Karta" to zestaw testów zawierających kilkaset pytań z różnorodnych zagadnień, z jakimi spotyka się przyszły "rowerzysta".

Jest to w dalszym ciągu wersja rozwojowa, która przechodzi ciągłą ewolucję, a więc co pewien czas warto sprawdzić, czy nie zaszły kolejne zmiany...

Obsługa
Nowy test jest uruchamiany po kliknięciu przycisku "Rozpocznij test". W tym momencie, spośród kilkuset możliwych zadań, losowane jest 18 pytań. Jednocześnie pojawia się pasek złożony z zaokrąglonych prostokątów. Możesz na nim obeserwować, które z pytań aktualne rozwiązujesz. Wybrana odpowiedź zaznaczana jest kółkiem. Do kolejnych pytań przechodzi się za pomocą przycisków "Następne" i "Poprzednie" lub klikając odpowiedni prostokąt na "pasku".

Gdy rozwiążesz wszystkie z zadań wciśnij przycisk "Zakończ test" (zakończy się on także automatycznie po upływie 20 minut). W tym momencie na "pasku" prostokąty oznaczające błędne odpowiedzi zyskają czerwone obwódki. Przewijając kolejno pytania możesz sprawdzić, które odpowiedzi są prawidłowe (twoje błędne będą miały czerwoną obwódkę).

Program dzała do dnia 01.07.2007

.: MENU II :.

NASI GOŚCIE

Osób online: 8